با سلام .امروز ضمن ارائه مطالبی در مورد حجامت ،در مورد رويكرد جامعه خصوصا جامعه علمی ايران وجهان در مورد حجامت صحبت می كنيم .حجامت در لعت به معني (( ايجاد حجم )) است و اصطلاحاً نوعي روش خونگيري با شاخ يا شيشه است كه جهت پيشگيري و درمان برخي بيماريها مورد استفاده قرار مي گيرد .

حجامت یه ماجرای خیلی جالبی داره . شب معراج که پیغمبر رو می خواستن به آسمان پنجم بفرستند، همونطور که شنیدید هیچ موجودی از آسمان چهارم به بالاتر نتونسته بره ، بخاطر همین جبرئیل برای عروج به آسمان پنجم آماده میکرد و یکی از جمله کارهایی که انجام داد این بود که پیامبر رو حجامت کرد . بعد از اینکه پیامبر حجامت شد اومد و روی یک بلندی ایستاد و تمام ملائک و فرشتگان از جلوی پیامبر رد شدند (به قول امروزی ها پیامبر از فرشته ها سان دیدن) همه این فرشته های این جمله رو تکرار میکردند که : پیامبر حجامت کن و امتت رو به حجامت امر کن .

یعنی حجامت اینقدر جایگاه والائی داره که این عمل در اسمان چهارم برای پیامبر انجام شده . البته صهیونیست ها بر خلاف این عمل می کنند و حجامت رو کار اشتباهی میدونن . ( خر چه داند قیمت نقل و نبات) این حرفشون هم بخاطر دشمنی اون ها با مسلمون هاست . بخاطر همین در دانشگاههای پزشکی خارج از ایران به طور علنی به دانشجویانشون میگن برای اینکه مطبتون شلوغ باشه دو چیز رو از مردم بگیرین . یکی حجامت هست (که توضیح دادم و در ادامه مطلب هم عرض خواهم کرد ) یکی هم سرکه است .